WSCHODNIA CZĘSC ALGARVE

Wszystkie samoloty do Algrave lądują w Faro, administracyjnej stolicy regionu i największym mieście na wybrzeżu. Choć miasto nie stanowi celu podróży wczasowiczów, którzy najczęściej przesiadają się tylko z samolotów do autobusów i odjeżdżają w siną dal, to centrum jest znacznie ciekawsze niż można by sądzić patrząc na betonowe przedmieścia. W okolicy znajduje się kilka niezłych plaż i urokliwe wioski. Faro to także odpowiednie miejsce na początek lub koniec wędrówki po Algarve: z i do Lizbony kursują szybkie ekspresowe autokary, a do większości miast można łatwo dojechać autobusem lub nieco wolniejszym pociągiem.

Faro wyznacza geograficzną granicę Algavre. Wschodnią część wybrzeża aż po Manta Rota niedaleko granicy hiszpańskiej urozmaicają wąskie odcinki blol na przemian z długimi fantasiycznymi ławicami piasku, ilhas, najczęściej dostępnymi tylko łodzią (zazwyczaj dużo mniej zatłoczone niż małe skaliste letniska zachodniego wybrzeża). Miasta takie jak Olhan, Tavira i Vila de Santo Antonio zachowały nieco własnego charakteru, letniska zaś są w większości, z wyjątkiem Monte Gordo, niewielkie. Ornitologowie powinni zabrać koniecznie lornetki, bowiem zimą i na wiosnę nad morzem roi się od różnego rodzaju ptactwa brodzącego.

W głębi lądu atrakcji wystarczy na kilkudniową wycieczkę od Faro do rzymskich ruin wEstói i małego wiejskiego miasteczka Sao Bras de Alportel oraz wzdłuż hiszpańskiej granicy od Vila de Santo Antonio do Castro MarimiAlcoutim. Kto chce, może wybrać się do Sewilli w Hiszpanii – z Vila Real to tylko kilka godzin drogi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>