Sines

SINES – przylądek na południu od Santiago do Cacćm – jest miejscem, które należy zdecydowanie omijać podczas podróży po tym odcinku wybrzeża. Tutaj urodził się Vasco da Gama, który pewnie przewróciłby się w grobie, gdyby zobaczył ogromne rafinerie naftowe i spustoszenia dokonane w środowisku, aby umożliwić budowę nowych dróg, linii kolejowych, rurociągów i szybów. Sines to brzydkie, przemysłowe miasto, w którym są tylko dwie dobre restauracje, specjalizujące się w daniach z owoców morza: Atlántico Mar. przy Largo Nossa Senhora Salvas 20 A na starym mieście (»069/634141: zalecana rezerwacja) ¡ Varanda do Océano, przy tym samym placu, stylizowana na lala 30., w której podawane są skorupiaki. Mato kto chce tu nocować, ale w razie potrzeby można zatrzymać się w miłym Pensao Fredę mar. Rúa Cándido dos Reís 31-35 (»069/632122: ) lub w tańszym Residencial Carvaiho, Rúa Gago Coutinho 13 (»069/632019: ©).

Na szczęście okolice Sines nie są lak brzydkie jak miasto. Niedaleko na południe znajduje się kilka nieskażonych cywilizacją miejscowości nadmorskich. Najładniejsze leżą jeszcze dalej w kierunku południowym, w okolicach llha do Pessegueiro, gdzie można dojechać drogą do Porto Cóvo, do którego z Sines jeżdżą 3 autobusy dziennie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>