Noclegi w Evorze

Ceny noclegów w hotelach i pensjonatach w Évorze są wyższe niż w pozostałej części Alentejo i można je porównywać z cenami w Lizbonie. Latem w każdym z wymienionych niżej miejsc dobrze jest dokonywać rezerwacji przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem. Noclegi w kwaterach prywatnych () można załatwić przez biuro informacji turystycznej. Kemping Orbitur (»066/25190: czynny cały rok) leży 2 km na południowy zachód od miasta, przy drodze N380 do Alcâçovas. Ponieważ autobusy jeżdżą nieregularnie, czasem lepiej pojechać taksówką (opłata wynosi ok. 500 esc.), jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby iść na piechotę (45 min). Sam kamping jest czysty i dobrze wyposażony, z reslauraqą i basenem.

Casa Palma. Rúa Bernardo Matos 29A (bez telefonu). Pokoje na parterze czyściutkiego domu rodzinnego, wypełnione antykami i chińską porcelaną. Residencial Diana, Rua Diogo Câo 2 (ir0í>6/22031 ). Duże pokoje w domu położonym pomiędzy katedrą a Praęa do Giraldo, śniadanie wliczone w cenę. ©.

Pensâo Giraldo. Rua dos Mercadores 15 (»066/25833). Bardzo tadne pokoje z łazienkami, także kilka pokoi „awaryjnych”, nieco skromniejszych, ale znacznie tańszych, Pensâo Invicta, Rua Româo Ramalho 37A (»066/22047). Najtańszy hotel w mieście: obdrapane, iecz czyste pokoje, niektóre z widokiem na kościói św. Franciszka. .

Pensâo Os Manućis, Run do Raimundo 35-1“ (»066/22861 ). Niezłe miejsce niedaleko na zachód od Praęa do Giraldo. Po drugiej stronie ulicy znajduje się aneks, jednak nieco gorszy. ©.

Solar Monlalim, Largo da Misericordia 1 (»066/22031). Odrestaurowany pałac letni, niegdyś należący do książąt Monfalim – elegancko, przestronnie i miło. Śniadania podawane są na werandzie, z której rozciągają się piękne widoki. .

Residencial Policarpo, Rúa do Conde da Serra da Tourega 9 (»066/22424), Chyba najładniejszy hotel w Évorze o niepowtarzalnym uroku, w dawnym letnim pałacu książęcym z pięknymi widokami z okien, przytulnym hallem, z płonącym zimą kominkiem i XVl-wiecznymi azulejos’. Doskonałe miejsce na nocleg. Pousada dos Lóios, Largo do Conde de Vila Flor (»066/24051). Jeden z najładniejszych hoteli w kraju, mieszczący się w starym klasztorze (zob. niżej). . 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>