Noclegi w Chaves

Miejsc noclegowych nie brakuje, ale latem ceny hywają dość wysokie i zdarzają się trudności ze znalezieniem wolnych pokoi. Zimą należy trzymać się z dala od tanich nie ogrzewanych kwater, gdyż można w nich zamarznąć. Niewielkie pole kempingowe Sâo Roque (»076/22733: cały rok) znajduje się nad rzeką po drugiej stronie mostu.

Hospedaría Flavia, Travessa Cándido (los Reís 12 (»076/22513). Sympatycznie, ale warunki skromne. Naprzeciwko Hotel Trujano. Mity, zatopiony w winorośli dziedziniec. W niektórych pokojach są prysznice i balkony, więc należą one już do wyższej kategorii cenowej. .

Hotel de Chaves, Rua 25 de Abril («076/211 IS). Hotel z końca XfX w. Ręczniki, niestety, pamiętają chyba minione czasy, Zachowały się pewne ślady świetności zdawnych lat. Pokoje z łazienką lub bez. Ceny zróżnicowane, w zależności od standardu. ©-.

Katia, Rua do Sol 28-32 («076/24446). Niewielki rodzinny pensjonat z własną restauracją. Pokoje czyste i nie najdroższe.

Pensäu Jaime. Avenida da Muralha («076/21273). Jego zaletą jest m.in. lokalizacja, 50m od uzdrowiska i niewiele dalej od murów miejskich. Warto się w nim zatrzymać, pokoi jest mnóstwo, a z niektórych okien roztaczają się atrakcyjne widoki na mury miejskie. .

Quinta de Santa lsabel, Santo Estëvào («076/21S1S). Wiejski dwór, typowy dla regionu Trńs-os- Montes, położony wśród winnic. Leży w odległości 7 km od Chaves, 500 m od drogi N103 do Bra- ganęy. Podobno królowa Izabela spędziła tu ostatnią noc przed ślubem z Dom Dinisem. Łóżka z pewnością pochodzą z czasów późniejsch. ©.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>