Noclegi i gastronomia w Viseu

Najwygodniej można przenocować w starej części miasta: niestety, Viseu nie obfituje w możliwości tanich noclegów. W wyborze hotelu lub pensjonatu pomoże poniższa lista: w grę wchodzi także dobrze wyposażony kemping Orbitur (032/26146: zamknięty pot.XI-poł.l)w Parque do Fontelo, 10 min piechotą od Rossio. Basen znajduje się 500 m od kempingu przy Avenida José Reivas.

Hotel Avenido. Rua Miguel Bombarda 1 (032/423432). Całkiem miły hotel w pobliżu Parque Aquilino Ribeiro, od czasu do czasu obniżki cen. Pensào Bela Vista, Rua Alexandre Herculano 510 (032/422026). Funkcjonalny pensjonat w sąsiedztwie biura informacji turystycznej: w ofercie kilka tańszych pokoi beż łazienek.

Casa dos Hospedes, Rua Dr. Luis Ferreira 65 (032/27205). Bez wygôck aie najtaniej w mieście, i to w dobrym miejscu. Casa de Rebordinho. Rebordinho 6 km na południe drogą N23I do Nelas (032/461258). Przerobiony na hotel XVll-wieczny dworek na farmie. ©,

Viseu słynie ze specjałów kulinarnych i trunków: warto pamiętać o produkowanych tu winach Däo, zwłaszcza czerwonych, uważanych za jedne z najlepszych w kraju. W prowiant najlepiej zaopairzyć się na wtorkowym cotygodniowym targu przy obwodnicy Largo Castanheiro dos Amores lubcodziennie na targu miejskim (Mercado Municipal) w pobliżu Rua Formosa. Najciekawszym wydarzeniem w mieście jest dzień św. Mateusza (Feira de Sào Mateus, pol.VIll-pol.lX), zasadniczo jest to pokaz kultury rolnej, który urozmaicają walki byków i pokazy tańców ludowych. Rzecz ma miejsce przy górnym krańcu Avenida Antonio José de Almeida, za dworcem aulobusowym na drugim brzegu rzeki Paiva. Większość nocnych rozrywek Viseu skupia się wokół Rua Augusto Hilario, Rua Dom Duarte i katedry na starym mieście. Wymienione poniżej restauracje cieszą się wśród mieszkańców dużym powodzeniem: może się zdarzyć, że trzeba będzie czekać na stolik.

O Cortięo. Rua Säo Hilario 43. Na Starym Mieście, w pobliżu pomnika Dom Duarte. Restauracja tak popularna, że mogą być trudności ze znalezieniem wolnego stolika. Menu i wystrój znakomite. Około 2500 esc. na osobę.

O Hilario, Rua SSo Hilario. Taniej niż w O Curtirá i nieźle jak za te pieniądze: warto spróbować mórcela caliera frita (smażona kaszanka). Retiro do Hilario, Rua do Gonçalmho 42. „Typowy” lokal/odo, wysokie ceny, ale wystrój gustowny (nd. zamknięte).

Rodizio Real, Bairro Santa Eulalia (032/422232). Przy szosie N2 (na Coimbrę), na przedmieściach Repeses. Kuchnia brazylijska: do 3500 esc. Restaurante Slieng, Avenida Anlónio José dc Almeida. Kuchnia chińska. Lokal naprzeciw dworca autobusowego.

Trave Negara, Rua dos Loureiros 40. Za uroki wsi trzeba zapłacić dość drogo, lecz tradycyjne potrawy są wyśmienite. Zważywszy na jakość, 4000 esc. (stała cena menu) nie stanowi wygórowanej kwoty.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>