Noclegi i gastronomia w Elvas

Większość miejsc noclegowych w średnim i niskim przedziale cenowym znajduje się na obrzeżach miasta. Na starym mieście jest wiele prywatnych kwater różnej jakości: niektóre z nich, jak te wymienione poniżej, są bardzo dobre. Na przedmieściach, przy drodze N4 do Estremoz leży kemping Piedade (068/623772: V-1X).

Casa Coelłio/Mocisso, Rua Aires Valera 5 (068/622126). Wielkie, dobrze wyposażone pokoje w dzielnicy mauretańskiej, dojście za drogowskazami z Praęa República. Hotel Dom Luis. Avenida de Badajoz (068/622756). Jeden z kilku nowoczesnych hoteli, położonych poza starymi murami przy głównej autostradzie z Portugalii do Hiszpanii. Pokoje są ładne, ale lokalizacja bardzo nieciekawa. . ‚

Estalagem Dom Sancho n, Praęa da República 20 (068/622686). Najlepszy z niezbyt drogich hoteli w centrum przy głównym placu. Restauracja posiada śliczny, wewnętrzny dziedziniec: latem podawane są tu posiłki, które jednak nie rzucają na kolana. .

Residencial Ekense/Garęia de Orta, Avenida Garęia de Orla 3A («068/623152). Tanie, ale miłe połączenie pensjonatu z hotelem, obok Portas de Olivenqa. Senhora Joaquina T. Dias, Rua JoSo d’Olivenęa 5 («068/624722). Trzy pokoje z prysznicami w trochę brudnym, ale miłym domu rodzinnym. (D.

Pensáo O Lidador, Rua de Alcamim («068/622601). Przestronne pokoje w prywatnym domu. W Eivas działa wiele restauracji – od drogich do tanich. Lokale na starym mieście są najbardziej stylowe. Osoby, które chcą kupić zapasy na piknik mogą to zrobić na niewielkim targu żywności, który odbywa się rano na dole Rua dos Chilóes.

Canal 7, Rua dos Sapateiros 16, odchodząca od głównego placu, Najlepsza z łanich restauracji, ciesząca się popularnością. 850 esc. za pożywne, tłuste dania,

Casa de Fiidos. Terraęao de Joüo Domingos. Porządna restauracja średniej klasy w starej gospodzie na wschodnim krańcu miasta. Smaczne dania z grilla (szczególnie bacalhau dourado) i wino Almeirim z beczki po 50 esc. za kieliszek.

Centro Artístico Elvense. Praęa da República, obok dworca autobusowego. Niedroga kawiarnia/ restauracja ze stolikami na zewnątrz, z widokiem na plac: bardzo smaczne arroz de marisco.

A Colona, Rua do Cabrito 11. Mieszkańcy uważają ją-i słusznie-za najlepszą restaurację w mieście. Mieści się w starej stajni, stylizowanej na piwnicę i pomalowanej na biało: intymna atmosfera. Specjalność: dania z dorsza: zestaw turystyczny (w którym zawsze jest bacalhau) po 1500 esc. Restaurante Chimarro, 2 km na zachód od drogi do Estremoz. Drogie, lecz znakomite dania kuchni brazylijskiej.

Restaurante Joáo Vieira. Largo Cisterna 5. Bardzo tania, prowadzona przez rodzinę kantyna z restauracją o milej atmosferze: cena posiłku rzadko przekracza 800 esc. Mesón Pepe, Rua da Feira 25. Niezbyt drogi snack-bar z grillem z węglem drzewnym, w którym można zjeść smaczne kurczaki, baraninę i golonkę.

Eivas nie jest miastem, w którym kwitnie życie nocne, ale na amatorów wieczornych wyjść czeka bezimienny bar na pierwszym piętrze przy Rua Sao Pedro, po lewej stronie (idąc od Praęa). Do baru ZigZag przy Rua dos Chi! oes można pójść potańczyć przy muzyce grunge i indie-pop. Przy placu przed zamkiem znajduje się Discoteca Luigi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>