Noclegi i gastronomia – Ponte de Lima

Turyści zmotoryzowani mogą zatrzymać się w jednej z położonych w okolicy miasta posiadłości objętych planem Turihab. Do tych najlepszych zalicza się: stary młynAirjrWio dc Estordcs (), wspaniała wiejska rezydencja Paęo dc Calheiros (©), będąca własnością założyciela organizacji Turihab, kamienny budynek Casa do Tamanąueiru (©), oraz XVIII-wieczna Casa do Oulciro (©). Szczegółowych informacji udziela biuro Turihab. Casa de Crastru, 1 km za miastem («-05H/V4] 156), przy drodze N203 do Ponte da Barca. XVII- wieczna posiadłość objęta planem Turihab. Zgodnie z legendą, w 18% r. budynek został częściowo zburzony przez poszukującego w nim skarbu właściciela, .

Casa das Pendras («058/942939: VI-X). Largo das Pereiras. Rezydencja jest własnością prywatną. Goście mogą korzystać z basenu oraz spacerować po ogrodzie, w którym rośnie stuletnia knmełia. W piątki po południu serwowane są wyśmienite obiady. ©.

Pcnsao Beira Rio, Passeio 25 de Abril («058/943471). Pensjonat położony jest nad rzeką, dzięki czemu goście mogą obserwować przebieg poniedziałkowego jarmarku. Pcnsao Moráis. Rúa da Matriz 8 («058/942470). Skromne, tradycyjnie urządzone pokoje, niektóre z balkonami wychodzącymi na spokojną ulicę. Sao Joan, Largo de Sao Joáo («058/941288), niedaleko mostu. Godny polecenia ze względu na cenę oraz wyśmienitą restaurację na parterze.

Nad rzeką znajdują się jest kilka niedrogich kawiarni i restauracji. Największą popularnością cieszą się Bar Galeria oraz Cervejaria Rampinha. Oba lokale mieszczą się przy końcu Rua Formosa. Miłośnicy słynnego młodego wina {vinho verde) powinni udać się do baru nad rzeką, kolo Catarina. Nalewane wprost z beczki wino podaje się tu w chińskich szklaneczkach.

Alameda, nad rzeką kolo mostu. Jeden z najlepszych lokali, z pięknym widokiem na miasto. Wnętrze zdobią fotografie ukazujące Ponte de Lima w czasie jarmarku. Za pełny posiłek płaci się tu niecałe 1500 esc.

O Brasao. Rua Formosa 1. W murach starego, kamiennego budynku zjeść można pysznyanozdc marisco (ryż z owocami morza) i napić się któregoś z wielu oferowanych tu win. Nad wszystkim czuwa miła i sprawna obsługa.

Restaurante Encanada, w Alameda, niedaleko targu, z tarasem wychodzącym na rzekę. Słynie z najlepszych potraw regionalnych, w tym z krwistego dania z wieprzowiny (sarrabulho). Ceny umiarkowane. Czynne codz. oprócz czw. Restaurante Parisiense, w Alameda. Dwupiętrowa restauracja oferuje niewielki wybór dań. Rekompensatą jest ładny widok nu rzekę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>