Noclegi – Albufeira

W szczycie sezonu znalezienie noclegu może być pewnym problemem, gdyż w większości hoteli i pensjonatów pokoje są rezerwowane hurtowo przez organizatorów wczasów. Do wyjątków należą miejsca wymienione poniżej, można w nich bowiem trafić na wol- ne łóżka dla turystów podróżujących indywidualnie. Jeśli nie uda się w nich nic znaleźć, pozostaje jeszcze biuro turystyczne, które pomaga w poszukiwaniu kwater prywatnych. Uwaga, każda rozmowa telefoniczna przeprowadzona przez personel przy załatwianiu sprawy jest wliczana do rachunku. Na dobrą sprawę najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z oferty jednego z naganiaczy kręcących się przy dworcu autobusowym. W końcu jeśli coś nie wyjdzie, zawsze jeszcze pozostaje szukanie czegoś na własną rękę.

Na ładnie urządzonym (i drogim) kempingu Albufeira («089/589505 lub 587627: cały rok) są baseny kąpielowe, restauracje, bary, sklepy i korty tenisowe. Znaleźć go można 2km na północ od miasta, przy szosie N396. Dojazd do niego umożliwiają autobusy odjeżdżające spod dworca (przejeżdżają tamtędy wszystkie autobusy do Porlimao/Lagos).

Pensa» Alhufeirense, Rua de Liberdade ]8 («089/512079). Nowoczesny i komfortowy. Ceny pokoi (z łazienką lub bez) dość rozsądne. Pensáo Silva, Rua 5 de Outubro 18 («089/512669). Bardzo blisko biura informacji turystyucznej, przy zaułku odchodzącym w prawo (jeśli stanąć twarzą w stronę plaży), Jeden z najtańszych pensjonatów w mieście. Pokoje małe, dość przyzwoite, z prysznicami. Toalety w korytarzu. .

Residencial Limas, Rua da Liberdade 25-27 («089/514025). Całkiem niezłe, w centrum: 10 pokoi, Poza szczytem sezonu ceny spadają niemal o potowę. Residencial Vi la Bela, Rua Colonel Aguas 15 («089/552101). W zachodniej części śródmieścia (na skrzyżowaniu z Avenida do Tenis). Pokoje z balkonami i widokiem na pobliski niewielki basen kąpielowy i zatokę. Otwarty wyłącznie [V-X. Residencial Vila Branca, Rua doTénis 4 («089/586804). Trzygwiazdkowy, w nowej części miasta, 10 minut spacerem od plaży. W cenę wliczone śniadanie. . 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>