Na zachód w kierunku Campe do Gérés i góry cz. II

Młodzież najczęściej decyduje się na noclegi w przyjemnym Residenciai Stop («053/ 351291: ©). Pole kempingowe Cerdeira («053/351005: czyn. cały rok) wynajmuje domki kempingowe mogące pomieścić nawet osiem osób (ok. 2000 esc. od osoby). Kemping prowadzi również restaurację i wypożyczalnię rowerów. Pobliskie schronisko młodzieżowe («053/351339) to VHarinho dns Furnas (miejscowość podziemnych grot). Zostało tak nazwane w 1972 r., kiedy mieszkali w nim robotnicy budujący zaporę. Przy schronisku znajduje się basen kąpielowy, kort tenisowy i dyskoteka. Każde z trzech miejsc noclegowych skontaktuje cię z licpii Campo, biurem organizującym przejażdżki konne.

Tuż za Campo do Gérés wznosi się krzyż św. Jana z Campo. Za krzyżem należy zboczyć na lewo od głównej drogi i iść dalej polnym szlakiem, prowadzącym wokół południowego zbocza góry. Trzeba się przygotować na to, że oprócz sporadycznie jeżdżących tędy samochodów, droga tajest prawie zupełnie nie uczęszczania. Brak towarzystwa i otoczenie neolitycznych skał napawa widu turystów grozą. Pomimo strachu trzeba jednak kierować się dalej znakami wskazującymi drogę do Calcedóni, celtycko-rzym- skiej osady kryjącej wspaniałą jaskinię. Brak zacienionych miejsc sprawia, że w czasie upału droga do Calcedóni jest męcząca i trudna do pokonania, dlatego lepiej wyruszyć tu po południu. Okrężna trasa powrotna do Gérés jest oznakowana (na pierwszym skrzyżowaniu należy skręcić w prawo i po dojściu do poidła również na prawo).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>