Gastronomia w Evorze – ciąg dalszy

Restaurante Cozinha de Santo Humberto, Rua da Moeda 30 («066/24251 ). Jedna z najlepszych restauracji, gorąco polecana przez mieszkańców, położona przy ulicy, biegnącej w dół wzgórza od Praça do Giraldo, tylko jeden niewielki szyld. Na dole, w sali w przerobionej piwnicy można wybierać lokalne dania z karty po ok, 4000 esc, na głowę: smaczna golonka, chispe assatlode Santo Humberto. Zamkn. XI.

O Pial ho. Travesía do Mascarenhas 14. Na górnym końcu brukowanej uliczki, odchodzącej od Praça Aguiar, uważana za jedną z 10 najlepszych restauracji w Portugalii. Wyjątkowo smaczne przystawki, duży wybór win, ale ceny, jak można się spodziewać, są wysokie. ‚

O Kocardo. Rua dos Mercadores 26. Najlepsza z czterech umiarkowanie drogich restauracji przy ulicy w centrum starego miasta: niezbyt wygórowane ceny, dobra jakość. Zestaw dań 1300 esc., dan ia z karty dodatkowo 500 esc.

Liza’s Pizzas. Patio do Salema (wejście przy Rua Diogo Focardo, widoczne od Rua 5 Outubro). Restauracja ta mieści się w dawnych stajniach miejskich. Duży wybór różnych dań (oprócz doskonałej pizzy), podawanych w zwieńczonym łukowaty™ sklepieniem wnętrzu z cegły.

Restaurante Molhóbico, 89 Rua de Aviz. Duży wybór smacznych i niezbyt drogich dań regionalnych z mięsa i ryb, podawanych na małym placu na zewnątrz lokalu. Dania główne od 1)00 esc.

O Portât), Rua do Cano. Lokalny punkt spotkańmieszkańców, obok akweduktu, cieszący się popularnością wśród studentów ze względu na dobre i niedrogie jedzenie (i bardzo smaczneporco Aten- lejana). Rachunek za pełny posiłek z winem rzadko przekracza 1000 esc.

Pousada dos Lóios, Largo do Conde de Vila Flor. Elegancka, droga, klasyczna portugalska restauracja w krużgankach klasztoru. Ceny dań od 4000 esc.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>