Gastronomia i rozrywki – Braganga

W Braganęy działa dość dużo barów i restauracji. Wszystkie wymienione niżej są godne polecenia. Miłośnicy życia nocnego nie mają wielkiego wyboru. Najlepszym lokalem jest Bó, nocny bar z niezłą muzyką przy Rua Combatentes da Grande Guerra. Bardziej ekskluzywnie, ale również bardziej tłoczno jest w Duque de Braganęa w obrębie murów miejskich. Czasem w piątki można zobaczyć w nim fado na żywo.

Lá em Casa, Rua Marques de Pombal 7. Wesoły i sympatyczny, w pobliżu kościoła Miłosierdzia. Nie należy się zniechęcać wyjątkowo sielankowym wystrojem. Pełny posiłek kosztuje co najmniej 2500 esc.

Restaurante Bar D. Fernando. Cidadela 197. Godny polecenia ze względu lokalizację w obrębie murów starego miasta. Na parterze tętniący życiem bar. Restaurante Poęas. Rua Combatentes da Grande Guerra 200. Rodzinny interes, na kilku piętrach pensjonat, a na dole restauracja, w której można zjeść bardzo smacznie i niedrogo. Na brak gości w pensjonacie właściciele nie mogą narzekać. Solar Bragançeno. Praça da Sé. Droga, lecz doskonała casa típica. Posiłek zjada się w sali wyłożonej dębową boazerią przy dźwiękach muzyki klasycznej. Na miejscu bar.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>