Gastronomia – Albufeira

W Albufeirze można znaleźć restauracje nastawione na klientów o różnej zamożności i odmiennych upodobaniach kulinarnych. Działają m zatem lokale typowo portugalskie, ale jest leż wiele pizzerii, restauracji z kuchnią chińską i indyjską, a nawet barów, których specjalność to ryba z frytkami. Oczywiście w ślad za ceną idzie jakość potraw (a ceny są tu o 10% wyższe niż w miejscowmściacb wypoczynkowych położonych dalej na wschód). Kto jednak chce przekąsić coś tańszego, powśnien wybrać się za przystań rybacką, na wschód od głównej plaży. Wystarczy chwilę postać na chodniku i zagłębić się w menu, a już pojawia się ktoś z personelu i wabi do środka, oferując kupony na napoje, itp. W większości restauracji i barów dba się o turystów oddających się radościom życia nocnego, na obfite śniadania można się bowiem wybrać aż do 15.00.

A Ruina. Praia dos Pescadores, Largo Cais Herculano. Stara restauracja w stylu wiejskim, na stoku wzgórza nad plażą. Świeże ryby prosto z targu. Można zjeść posiłek na plaży, a także wewnątrz na jednym z dwóch pięter albo na tarasie na dachu. Całkiem niedrogo wychodzi obiad złożony z sardynek i sałatek. Jeżeli komuś to nie wystarcza, musi wyłożyć na pełny obiad co najmniej 3500 esc.

Bom Dia, Rua Alves Correira 37-30. Skromna restauracja dla turystów, przy bocznej uliczce. Oferuje przyzwoite jedzenie, głównie dan ia kuchni portugalskiej. Ceny niższe od przeciętnych, a kelnerzy nie zdzierają tu tak, jak zdarza się w innych lokalach. Dodatkowy atut to niedrogie wina. Ceny posiłków w granicach 2000 esc.

Cabaz da Praia, Praęa Miguel Bombarda 7. Lokal na zboczu, z widokiem na plażę. Dojście od głównej ulicy. Pyszne, ale i drogie potrawy, głównie kuchni francuskiej. Na dachu taras, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki. Za to wszystko trzeba jednak zapłacić więcej niż gdzie indziej – ok. 4000-5000 esc. od osoby. Nieczynne w czw.

Cantinho Algarvio, Travesía Sio Gonęalo de Lagos 3a. Restauracja w średniej kategorii cenowej. Jadłospis bogaty i zróżnicowany. Można się najeść typowymi daniami kuchni portugalskiej. Ceny w granicach 2500 esc. O Rei dos Frangos, Travessa dos Telheiros4, przecznica Avenida 25 de Abril. Lokale takie, zwane churrasqueira, można spotkać w całej Potugulii. ale w miejscowościach wypoczynkowych, takich jak Albufeira, są rzadkością. Tutejsza churrasąueira jest doskonała, podają w niej kurczaka duszonego w piri-piri, a także steki z rusztu, mieczniki imiesnv przysmak cataplana. Ceny w granicach 2000-3000 esc. Sotavento. Rua Sio Gonęaode Lagos ló. Niewidki bar-restauracja za przystanią rybacką. Niedrogie dania kuchni portugalskiej i innych, Ceny w granicach 1500-2000 esc,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>