Belmonte – dalszy opis

Największą chlubą maista jest Pero de Covilha, który dla króla Jana II wyruszy! w 1487 r. ku terenom dzisiejszej Etiopii w poszukiwaniu legendarnego chrześcijańskiego kapłana i króla, znanego jako Ojciec Jan. Dotarłszy jednak do Kairu, miast udać się na południe, wola! najpierw pożeglować do Indii: potem przybył ponownie do Kairu i kontynuował przerwaną podróż. Ojca Jana nie znalazł ani też nie wrócił do Portugalii, jednak Vasco da Gama sporo skorzystał z jego opisu Indii podczas swej sławetnej pierwszej podróży wokół Przylądka Dobrej Nadziei w 1498 r. Przed ratuszem stoi ogromna granitowa płyta przybliżająca podróże Pero de Covilha, towarzyszy jej pomnik bohatera, który przedstawia go jednak jako nieco schorowanego. informacje praktyczne

Dworzec kolejowy znajduje się u stóp wzgórza, 4 km od miasta, natomiast autobusy zatrzymują się w połowie wzniesienia, na Largo Sao Joao. Z obu miejsc trzeba będzie podejść pieszo albo wziąć taksówkę do rynku (Praęa do Municipio), gdzie mieści sie biuro informacji turystycznej (nd.-pt. 9.00-12.00 i 14.00-18.00, sb. 9.00-12.00 i 14.00-20.00: 075/ 322170) oraz punkt informacji o komunikacji autobusowej, oba na parterze ratusza. Nie licząc kempingu przy drodze do Penhas de Saúde (opis poniżej), najtańsze noclegi w mieście można znaleźć w rejonie pomiędzy Largo Sao Joáo a rynkiem. Z godnych polecenia należy wymienić Central przy Rúa Ñuño Alvares Pereira 14 (075/322727: ©) stary, zasadniczy i z charakterem – jak prowadząca go niewiasta: Residencial Montalto, Praęa do Municipio 1 (075/327609: ©-©), nieco zaniedbany, ale dobrze usytuowany: Pcnsdo Regional przy Rua das Flores 4-6 (075/322596: ), w spokojnym miejscu na bocznej ulicy, z niedrogą restauracją: rozsądne ceny oferuje Hospedaría Sao Francisco, Rua Almeida Eusebio 35 (075/322263:) przy cichej ulicy poniżej centrum: w grę wchodzi leż Residencial Solnav przy Rua Visconde da Coriscada 126 (075/323001: -) wyróżniająca się wyższym standardem i garażami dla klientów.

Najlepsze jedzenie proponują zazwyczaj restauracje przy pensjonatach: Os Arcos przy Pensao Regional dysponuje dobrym, różnorodnym i niedrogim menu. a równie dobrym wyborem jest Restaurante Solnew na dole hotelu o tej samej nazwie, ze sprawną i miłą obsługą. Restaurante Sporting na Rua Comendador Mendes Veiga nie oferuje zbyt szerokiego wyboru dań – 1500 esc. wystarczy na pełny posiłek – ale daje możliwość konsumpcji na wolnym powietrzu: tych, którzy chcą oderwać się od kuchni portugalskiej najlepiej kierować do Cafe Ketchup przy Rua Comendador Campos Melo 44, taniego lokalu serwującego pizze, naleśniki itp.

Turyści piesi i narciarze dobrze zrobią pytając przy Rua Pedro Ñlvares Cabra! 5, gdzie mieści się Club Nacional de Mantanhtsmo (w zwykłych godzinach urzędowania: 075/323364) o warunki panujące w górach. Liczne sklepy pozwolą bez trudności zaopatrzyć się w artykuły spożywcze na drogę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>