Bary i życie nocne w Lagos

W mieście nie brakuje barów, a niektóre z nich prowadzą obcokrajowcy, którzy osiedli tu na dłużej. Są to przeważnie Irlandczycy i Brytyjczycy. Wielką popularnością wLagos cieszą się cocktaile, a miarki mają wszędzie dość duże. Warto poszukać lokali oferujących promocję na zasadzie „dwa za jeden” lub „specjalne imprezy”. Większość barów jest czynna co najmniej do 2.00, niektóre nawet dłużej, jeśli tylko klienci dobrze się bawią.

Carrejaría Abrigo, Rua Marques de Pombal 1. Naprzeciwko biura informacji turystycznej. Stoliki na zewnątrz stoją pod drzewami pomarańczowymi. Przez cały dzień można wpaść na piwo, cocktaile, przekąski czy posiłek.

Gil Vítenle, Rua Gil Vicente 30. Akustyczny, wytożony kafelkami bar-posti/ma. Personel dobrze orientuje się w repertuarze płyt kompaktowych z muzyką indie. Miejscowa młodzież przychodzi tu tłumnie, by jtosłuchać muzyki, napić się piwa i posilić kanapkami.

Inoxidavel, Rua Vasco da Gama 37. Klub z muzyką alternatywną, Indie i dance, czynny przez cztery wieczory w tygodniu. Otwarły do ń.OO rano. Przy drodze do dworca autobusowego.

Lords Taven, Rua Antonio Crisogono Santos Sfi. Pub w stylu brytyjskim, naprzeciwko Hotel de Ijigos. Prawie codziennie koncerty iub transmisje z wielkich wydarzeń sportowych w telewizji. Czynne przynajmniej do 2.00, dość często nawet do L00.

Mullens. Rua Cándido dos Reís 8fi. Najprzyjemniejszy spośród lokali czynnych do późna w nocy. W budynku przypominającym magazyn mieści się bar-restauracja. Można coś zjeść, napić się beczkowego vinho verde i posłuchać z taśmy jazzu czy muzyki soul. Czynne do 2.00.

Phoenix. Rua5de Outubro 11. Najlepszy klub nocny w Lagos. Na dwóch parkietach można potańczyć w rytm najnowszej muzyki. Otwarte do 4.00. Kuskus. Rúa Cándido dos Reís 79. Irlandzki bar. położony nieco dalej za 3/n/toií. Od 20.00 do 22.00 tańszy alkohol. Ponad 50 mocnych cocktaili.

Stones. Rua 25 de Abril 101. Kilkupoziomcnvy bar. w którym licznie przesiadują miejscowi przy dźwiękach głośnego rocka. Vec Jay’s Bar, Travessa 1 de Maio 9, przy Praca Luís de Cumóes. Tanie piwo, ponad 50 różnych cocktaili i tarcza do strzałek. Czynne do 5.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>