BAIX0 ALENTEJO

Spalone słońcem, pokryte kurzem drogi w 13aixo Alentejo nie prowadzą do interesujących miejsc. Do wyjątków należy Beja, najciekawsze z miast południowego Alentejo, położone przy trasie do Algarve oraz przygraniczne miasta Serpa i Mértola, na trasie podróży do Hiszpanii, Inaczej sytuacja wygląda na wybrzeżu -miejscowości wypoczynkowe, takie jak Vila Nova de Milfnntes, Almograve iZambujeira do Mar stanowią atrakcyjną alternatywę dla zatłoczonych plaż Algarve. Ich jedyną wadą – i przyczyną tak słabej bazy turystycznej – są wiatry znad Atlantyku, które czasami wywołują tak wysokie fale, że kąpiel w morzu staje się niebezpieczna. Jeżeli jednak ktoś jest przygotowany, że podczas pobytu w pewne dni nie można się kąpać, może spędzić ten czas w różnych, ciekawych miejscach.

Wszystkie plaże położone są wzdłuż drugorzędnych dróg. ale z Santiago do Cacém i Odemiry są do nich lokalne połączenia autobusowe. Poza tym z Lizbony można dojechać autobusami pospiesznymi bezpośrednio do Vila Nova de Milfontes, Almograve i Zambujeira do Mar. Dwa autobusy dziennie odjeżdżają z dworca Casal Ribeiro i, jak w przypadku wszystkich autobusów pospiesznych, lepiej kupić bilety wcześniej.

Droga główna (którą kursują autobusy), prowadząca na południowy wschód z Lizbony lub Setubal do Alentejo omija pętlą rozlewisko rzeki Sado, przebiega przez Alcacer do Sal, u ujścia rzeki, a następnie przez rolnicze miasto Grandola. Udając się w stronę miasta Beja kierowcy powinni kierować się stale na wschód od Alcitcer do Sal, jadąc wiejskimi drogami obok kilku wielkich zbiorników wodnych, aż dotrą do głównej drogi Evora-Beja.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>