Armaçào de Pera i Praia da Marinha

Zjeżdżając z głównej drogi w stronę wybrzeża, dociera się do letniskowej miejscowości ARMAÇAO DE PERA, podobno posiadającej największą plażą w Algarve (to samo twierdzą na temat swoich plaż inne miejscowości w tych okolicach). Na zachodzie znajdują się jaskinie i osobliwe formacje skalne. Latem codziennie urządzane są wycieczki statkiem w te okolice. Miejscowość nie zachwyca urodą. Wzdłuż głównej ulicy ciągną się nowoczesne budynki i domy wczasowe, a jedyną ozdobę stanowią tarasowe ogrody i kawiarenki z widokiem na środkową część plaży. Na zachodnim końcu drogi biegnącej wzdłuż nadbrzeża znajdują się ruiny murów miejskich. Z tarasu przed niewidką białą kapliczką rozciąga się rozległa panorama okolicy. Miejska plaża jest całkiem ładna. Jeżeli jest na niej zbyt tłoczno, należy ruszyć brzegiem na wschód, by po ok. 30 min dotrzeć do Restaurante Salgados, dosłownie na plaży. Podają w niej sardynki i inne ryby z rusztu, a także kurczaki. W’ okolicy jest zazwyczaj cicho i spokojnie.

Dobrą opinią cieszy się Praia da Marinha, do której można dotrzeć od zakrętu na południe na trasie Porches-Lagua. Leży ona 8 km na zachód od Armaęao (brak połączenia autobusowego), Z parkingu na szczycie klifu idzie się ścieżką do nieskazitelnej piaszczystej plaży. Jej zalety to zaciszne zatoczki, ciepła (nawet zimą) woda i w niewielu ludzi. Na plaży, przy ścieżce znajduje się kawiarnia o nieokreślonych godzinach otwarcia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>